ABD Başkanı Biden coronaya yakalandı

ABD Başkanı Joe Biden Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.

ABD Başkanı Joe Biden, Covid-19’a yakalandı. Beyaz Saray tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Bu sabah Başkan Biden’ın Covid-19 testi pozitif çıktı” ifadeleri kullanılarak, Biden’ın Covid-19’a karşı tamamen aşılı olduğu ve iki kez de hatırlatıcı aşı dozu yaptırdığı belirtildi.

BİDEN’A PAXLOVİD TEDAVİSİ

Biden’ın çok hafif semptomları olduğu ifade edilen açıklamada, Biden’ın Pfizer firması tarafından geliştirilen antiviral ilaç olan Paxlovid almaya başladığı aktarıldı.

KENDİNİ İZOLE ETTİ

Biden’ın ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC) yönergelerine uygun olarak Beyaz Saray’da kendini tecrit edeceği ve bu süre zarfında tüm görevlerini eksiksiz olarak yerine getirmeye devam edeceği açıklanarak, toplantılara telefon ve Zoom aracılığıyla katılacağı ifade edildi.

BİDEN’IN SAĞLIK DURUMU HAKKINDA GÜNLÜK GÜNCELLEME YAPILACAK

Biden’ın Covid-19 testi negatif çıkana kadar karantinada olacağı ve negatif test sonucunun ardından yeniden yüz yüze çalışmaya geri döneceği belirtilerek, Biden’ın sağlık durumu hakkında günlük güncelleme sağlanacağı aktarıldı.

VİDEO MESAJ YAYINLADI

Covid-19’a yakalanan ABD Başkanı Joe Biden, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı video mesaj ile sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı. Sabah saatlerinde Covid-19 testinin pozitif çıktığını ifade eden Biden, Covid-19’a karşı tamamen aşılı olduğunu ve 2 kez hatırlatıcı aşı dozu yaptırdığını belirtti. Hafif semptomları olduğunu aktaran Biden, sağlığı hakkındaki soruları ve endişeleri gerçekten takdir ettiğini belirterek, “İyiyim, çok çalışıyorum. İlginiz için teşekkürler. İnancınızı koruyun. Her şey yoluna girecek” dedi.

BİDEN’IN TEST SONUCU SALI GÜNÜ NEGATİF ÇIKMIŞ

Biden’ın en son salı günü yaptırdığı Covid-19 testinin negatif çıktığı açıklanarak, Biden’ın son günlerde temas halinde olduğu kişilerin bilgilendirileceği belirtildi.

KANSER İDDİASI KAFA KARIŞTIRMIŞTI

ABD’nin Delaware eyaletinde dün İklim Değişikliği ile ilgili bir toplantıda açıklama yapan ABD Başkanı Joe Biden, kanser olduğunu belirterek “Ben ve birlikte büyüdüğüm birçok insan kanser hastasıyız” ifadesini kullanmıştı.

Biden’ın açıklaması büyün yankı uyandırırken Beyaz Saray’dan yeni bir açıklama gelmişti. Beyaz Saray’da görevli Andrew Bates, Biden’ın göreve başlamadan önce cilt kanserine yönelik tedavi gördüğüne ilişkin atıfta bulunduğunu ve bunu ifade ederken geçmiş değil şimdiki zaman ifadeleriyle kullanmayı tercih ettiğini belirtmişti.

Biden: Çin lideriyle görüşmeyi planlıyorum İlginizi Çekebilir Biden: Çin lideriyle görüşmeyi planlıyorum ABD Başkanı Biden'dan kafa karıştıran 'kanser' açıklaması İlginizi Çekebilir ABD Başkanı Biden’dan kafa karıştıran ‘kanser’ açıklaması

(function(d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = “https://connect.facebook.net/tr_TR/sdk.js#xfbml=1&version=v2.5&appId=1104414796238524”;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Source link

Denial of responsibility! insideheadline is an automatic aggregator around the global media. All the content are available free on Internet. We have just arranged it in one platform for educational purpose only. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials on our website, please contact us by email – admin@insideheadline.com. The content will be deleted within 24 hours.

Source: News